«Χρήσιμος ο Τουράμ…μας περιμένουν δύσκολα»

Ιδιαίτερα ευχαριστημένος παρουσιάστηκε ο Πέδρο Εμάνουελ μετά το τέλος του παιχνιδιού. Ο Ανγκολέζος σχολιάσε το παιχνίδι ενώ αναφέρθηκε και για τον Τουράμ.

Αναλυτικά:

«Η Νέα Σαλαμίνα είναι μια πολύ καλή ομάδα, είναι αυτή που μας κέρδισε στον πρώτο γύρο γι’ αυτό και μπήκαμε δυνατά στο παιχνίδι, στην πρώτη μισή ώρα. Βρήκαμε ευκαιρίες για να σκοράρουμε, πετύχαμε ένα γκολ αλλά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Νέα Σαλαμίνα είχε την ευκαιρία να μας ισοφαρίσει.

Στην επανάληψη μπήκαμε πιο προσεκτικά στο παιχνίδι λόγω του εύθραυστου 1-0, ελέγχαμε τον αγώνα και κυνηγήσαμε ένα δεύτερο γκολ. Πετύχαμε άλλα δύο γκολ προς το τέλος του παιχνιδιού, αλλά θα μπορούσαμε να το κάνουμε πιο νωρίς αφού βρήκαμε ευκαιρίες. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου γι’ αυτή τη νίκη.

Συμπληρώσαμε δέκα αγώνες χωρίς να δεχθούμε γκολ κι αυτό δείχνει πόσο καλά δουλεύουμε όλοι μας στο Κολόσσι κι έτσι θα πρέπει να συνεχίσουμε. Είδαμε ότι όλοι οι ποδοσφαιριστές είναι χρήσιμοι και παράδειγμα είναι ο Τουράμ που μπήκε αλλαγή στο 19’ κι έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι, σκοράροντας κι ένα γκολ. Μας περιμένει ένα πολύ δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Εθνικό και πρέπει να πάμε εκεί για να το κερδίσουμε»