Ένα ακόμη show του Αντετοκούμπο! (video)

Aκόμα μία τρομερή εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, με τον Greak Freak να κάνει το 4ο triple-double για τη φετινή σεζόν στη νίκη των Μπακς επί των Νετς με 109-100!

Διαστημικός Γιάννης Αντετοκούνμπο με άλλο ένα triple-double και να είναι ο κορυφαίος των Μπακς στη νίκη επί των Νετς με 109-100 στο Μπρούκλιν! Ο διεθνής Έλληνας φόργουορντ τελείωσε το ματς με 28 πόντους (12/16δ., 4/11β.), 14 ασίστ, 11 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, 2 κοψίματα και 3 λάθη σε 40:39 λεπτά οδηγώντας τα Ελάφια στη νίκη.

Μάλιστα ο Greak Freak πρόσφερε και τρομερό θέαμα, όπως το κάρφωμα που είχε στην αρχή της 2ης περιόδου, κάνοντας… χαζό τον Λάρκιν, ο οποίος ακόμη τον ψάχνει!

Αυτό ήταν το 4ο triple-double του Γιάνναρου στη σεζόν και έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία των Μπακς που καταφέρνει αυτή την επίδοση!

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, όμως οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι στη τελευταία περίοδο και έφτασαν στη νίκη. Εκτός από τον Αντετοκούνμπο, στους διακριθέντες των Μπακς ήταν ο Πάρκερ με 23 πόντους και ο Μίντλετον με 19 πόντους και 7 ασίστ.

Για τους Νετς, οι οποίοι έπεσαν στο 18-48, πρώτος σκόρερ ήταν ο Λόπες με 20 πόντους, τον ακολούθησε ο Κιλπατρικ με 19, ενώ ο Γιανγκ έκανε double-double με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Tα δωδεκάλεπτα: 25-27, 51-50, 79-78, 100-109

[web_stories title="true" excerpt="false" author="false" date="false" archive_link="true" archive_link_label="" circle_size="150" sharp_corners="false" image_alignment="centre" number_of_columns="1" number_of_stories="5" order="DESC" orderby="post_date" view="carousel" /]