ΣΟΥΠΕΡ τρίποντο ανάσας! (Ματσάρα με οκτώ γκολ στο ΓΣΖ)

Χορταστικό παιχνίδι έγινε στο ΓΣΖ πραγματοποιήθηκε ανάμεσα σε Καρμιώτισσα και Εθνικό Άχνας. Δύο φορές ανατροπή στο σκορ και οκτώ γκολ στο πρώτο παιχνίδι για τις δύο ομάδες στον β΄ γύρο του πρωταθλήματος Cyta 2016-2017!

Η Καρμιώτισσα επικράτησε του Εθνικού Άχνας με 5-3 και έπιασε τον σημερινό της αντίπαλο στη βαθμολογία. Από 30 βαθμούς και στην 9η θέση οι δύο ομάδες.

Προβάδισμα στο σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τους γηπεδούχους να φέρνουν τα πάνω-κάτω με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και τον Κατσαράβα να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 54ο λεπτό, τρία γκολ μετά το 2-1 από τον Όρντος.

Και πάνω που ο Εθνικός έφερε το ματς στα ίσα, η Καρμιώτισσα σε αντεπίθεση πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ με τον Μπόλιανετς στο 58΄να κάνει το 3-2.

Δοκάρι στο 67ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κατσαράβα. Ο Καϊρίνος ακούμπησε λιγάκι την μπάλα, την έστειλε στο δοκάρι και χάθηκε η ευκαιρία για τον Εθνικό να φέρει το ματς στα ίσα.

Ο Αντάμοβιτς με ωραία προσπάθεια στο 74΄ έκανε τέσσερα τα τέρματα για την ομάδα του Λιάσου Λουκά και το 4-2 στην αναμέτρηση.

Ο Εθνικός έψαξε γκολ για να μειώσει το σκορ και το βρήκε με τον Κιπιάνι για δεύτερη φορά στο 83ο λεπτό. Και εκεί που η ομάδα της Άχνας έφτασε κοντά στην ισοφάριση με το σουτ Κατσαράβα στο 88΄, στην αντεπίθεση ο Αντάμοβιτς με δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε το 5-3 και έδωσε στην ομάδα του μία σπουδαία νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην πρώτη κατηγορία!

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Βοσκανίαν, Ταραλίδης (46΄ Αρότσα), Γουίλερ, Μπαρμπάρο (68 Βαττής), Αντάμοβιτς, Λοκόμπε, Πόλιανετς, Πάσεκ, Σάλιακας, Όρντος

Εθνικός Άχνας: Πρότσεκ, Στόϊτσεφ (89 Παπαγεωργίου), Πιντσέλι, Κιπιάνι, Κατσιαράβα, Ενέσκου, Κυπριανού, Φιλίποφ, Μουλαζίμης (61 Ιλουρίντζε), Ντόμπνια, Ζελάγια