MC MEDIA NETWORK

ΑΕΖΑΕΚΑΕΛΑΝΟΡΘΩΣΗΑΠΟΕΛΑΠΟΛΛΩΝΑΣΑΡΗΣΔΟΞΑΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑΟΘΕΛΛΟΣΟΜΟΝΟΙΑΠΑΦΟΣΙΣΠΑΝΙΑΙΤΑΛΙΑΑΓΓΛΙΑΕΛΛΑΔΑ

«Κατάπιε» τον Ερμή… σε χρόνο ρεκόρ!

Sponsored by quadcore

Η ΑΕΚ διάσυρε με 4-0 τον Ερμή στο ΓΣΖ σε παιχνίδι για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος CYTA. H ομάδα της Λάρνακας έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο και με 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο καθάρισε το παιχνίδι σε χρόνο ρεκόρ. Σκόραρε ακόμα μία φορά στο δεύτερο ημίχρονο διευρύνοντας το προβάδισμα της. Δύο γκολ ο Φλοριάν και από ένα οι Τρισκόφσκι, Μυτίδης.

Α΄ ΗΜΊΧΡΟΝΟ

Η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι ανακτώντας τον έλεγχο του αγώνα και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Μόίς στο 9΄ κατάφερε να σκοράρει όταν ο Ακοράν έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Φλοριάν με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στο 21΄ ο Ερμής είχε δοκάρι με τον Άλεξ Κωνσταντίνου σε διαγώνιο σουτ από αριστερά. Από το 30΄ μέχρι το 33΄ γράφτηκε το game over στο παιχνίδι. Στο 30΄ ο Φλοριάν με κεφαλιά έκανε το 2-0 μετά από σέντρα του Τέτε από αριστερά.

Αμέσως ο Νίκος Παναγιώτου έκανε διπλή αλλαγή για να αλλάξει κάτι ωστόσο τρία λεπτά αργότερα ουσιαστικά τελείωσαν όλα αφού ο Τρισκόφσκι έκανε το 3-0 με κεφαλιά!

Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Η ΑΕΚ ήταν εμφανώς καλύτερη και στο β΄ ημίχρονο. Για κάποιο διάστημα κατέβασε λίγο ταχύτητα όμως από ένα σημείο και μετά πάτησε ξανά το γκάζι, πέτυχε κι άλλο γκολ και θα μπορούσε κι άλλα.

Στο 46΄ ο Ακοράν έφτασε πολύ κοντά σε γκολ όμκως ο Νόβακ έσωσε πολύ δύσκολα. Η επόμενη ευκαιρία ήρθε στο 65′ με τον Μυτίδη από κοντά εντελώς αμαρκάριστος, να στέλνει έξω την μπάλα με κεφαλιά.

Στο 71΄ ο Νόβακ με υπερπροσπάθεια απέκρουσε την κεφαλιά του Τρισκόφσκι. Στο 73΄ ο Μυτίδης έκανε το 4-0 με προβολή μετά από συρτή μπαλιά του Τομάς.  Στο 82′ ο Τομάς έφτασε πολύ κοντά και σε γκολ μετά την ασίστ αλλά μετά από ωραία προσπάθεια δεν μπόρεσε από κοντά να σκοράρει. Στο 86΄ Μυτίδης έκανε το πλασέ με τον αμυντικό του Ερμή να διώχνει την μπάλα στη γραμμή.

Ερμής: Νόβακ, Σανδραβέλης, Αριστοτέλους (30′ Εμεγκάρα), Ιμερέκοφ, Ζαχάρια, Φρίμπονγκ (59′ Γουίκς), Ταραλίδης (30′ Νταμσέφσκι), Μαρτίνιουκ, Κωνσταντίνου, Τσούμου, Γκονσάλβες

ΑΕΚ: Πάμπλο, Τρουγιόλς, Χέφελ, Μουρίγιο, Μόισοφ, Καταλά, Λαρένα (76′ Κάσες), Ακοράν, Τέτε, Τρισκόφσκι (72′ Τομάς), Φλοριάν (46′ Μυτίδης)

Κίτρινες: Ζαχάρια, Τσούμου, Φρίμπονγκ / –

**Διαιτητής ήταν ο Βασίλης Δημητρίου με βοηθούς τους Αριστείδη Χρίστου και Ιωάννη Λαζάρου. Τέταρτος ο Χρυσοβαλάντης Θεουλή και παρατηρητής ο Πανίκος Καΐλης.

Κατέβασε το Protathlima App σε iOS & Android και πάρε τον αθλητικό κόσμο στο χέρι σου.

ΑΚΡΙΤΑΣΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣΕΝΑΔ ΠΟΛΗΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣΕΝΠΕ.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΡΦΟΥΠ.Ο. ΑΧΥΡΩΝΑΣ-ΟΝΗΣΙΛΟΣΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥΑΛΣ ΟΜΟΝΟΙΑ 29 ΜΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣΠΕΓΕΙΑ 2014Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006

Ακολουθήστε το Protathlima.com στο Google news και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.