Μέθυσε η Πάφος! Στους «4» με ανατροπή!

Τεράστια πρόκριση στους «4» για την Πάφο που επικράτησε 2-1 της Δόξας και με το 2-2 του πρώτου αγώνα πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση!

Ο Σαντίκ άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό, ενώ ο Γιάνζα έκανε το 1-1 στο 76΄. Στο 79΄ο Φυλακτού έκανε το 2-1.

Τα πρώτα λεπτά

Στο 6ο λεπτό είχαμε την πρώτη τελική ευκαιρία στο παιχνίδι, με το σουτ του Σισοκό να καταλήγει στα χέρια του Κόπριβετς. Στο 19ο λεπτό την ίδια κατάληξη είχε η κεφαλιά του Σαντίκ, ενώ 1 λεπτό μετά το σουτ του Σικόρσκι έφυγε λίγο έξω. Κακό το τελείωμα από τον Λουίς Κάρλος στο 30΄με την μπάλα να φεύγει αρκετά έξω.

Προβάδισμα με Σαντίκ!

Στο 37ο λεπτό μια γρήγορη εκτέλεση κόρνερ από την Δόξα, βρήκε τον Λουίς Κάρλος να κάνει το σουτ, ο Σαντίκ μπήκε στην πορεία της μπάλας και με τακουνάκι έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους, εξαργυρώνοντας την ανωτερότητα της ομάδας μέχρι εκείνο το σημείο. Στο 43΄ένα σουτ από τον Μπρουλς ήταν άστοχος.

Πρώτη φάση στην επανάληψη

Στο 51ο λεπτό, η σέντρα-σουτ του Γιάνζα, πέρασε από όλους με την Πάφο να χάνει την πρώτη καλή ευκαιρία στην επανάληψη. 3 λεπτά μετά, ο Σικόρσκι ήταν σε καλή θέση αλλά έκανε ένα κακό τελείωμα.

Στο 60 ο Σικόρσκι έκανε το σουτ, αλλά ο Γκρέμσλ ήταν σε καλή θέση και απέκρουσε. 8 λεπτά μετά η εκτέλεση φάουλ του Σισοκό, έφερε την μπάλα έξω.

Ισοφάριση με Γιάνζα

Στο 76 ο Γιάνζα εκτέλεσε άψογα το φάουλ που κέρδισε η ομάδα του και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 1-1!

Ανατροπή με Φυλακτού, μεγάλο λάθος από Τράττο

Λίγο μετά και συγκεκριμένα στο 79΄ο Φυλακτού μετά από εκτέλεση κόρνερ έκανε το 2-1, ενώ το γκολ δεν έπρεπε να μετρήσει αφού ήταν με το χέρι.

Στο 90+3 ο Σικόρσκι έχασε τεράστια ευκαιρία στην αντεπίθεση να τελειώσει το ματς, αφού από κοντά αστόχησε.

ΠΑΦΟΣ FC: Κόπριβετς, Κομπανί, Γιάνζα, Ταραβέλ, Γκουλόν, Φυλακτού, Πογιέτ (63΄ Ρόγκουλιτς), Μοστέφα, Μπρουλς (71΄ Σταύρου), Σικόρσκι, Μπεριγκό (46΄Ντεούλ)

ΔΟΞΑ: Γκρεμσλ, Μπα, Ιωάννου, Ρεδόνδο, Πουτζιουρή (82΄ Ενγκουενέ), Λουίς Κάρλος, Σισοκό (75΄Ροντρίγκες), Παπαφώτης (62΄ Ναρ), Κένιντι, Σαντίκ, Ενινφούλ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λεόντιος Τράττου, (Χαρ. Χαραλάμπους, Μ. Καλογήρου), 4ος: Ανδρέας Κωνσταντίνου, Παρ.: Μιχάλης Αργυρού

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ρεδόνδο