ΑΕΖΑΕΚΑΕΛΑΝΟΡΘΩΣΗΑΠΟΕΛΑΠΟΛΛΩΝΑΣΑΡΗΣΔΟΞΑΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑΟΘΕΛΛΟΣΟΜΟΝΟΙΑΠΑΦΟΣΙΣΠΑΝΙΑΙΤΑΛΙΑΑΓΓΛΙΑΕΛΛΑΔΑ

Επική ανατροπή για την Ίντερ! (video)

Sponsored by quadcore

Νίκη με επική ανατροπή για την Ίντερ που επικράτησε της Τότεναμ με 2-1

Στο 8ο λεπτό μετά από απομάκρυνση της άμυνας της Τότεναμ, ο Ναϊνγκολάν έπιασε σουτ από μακριά αλλά δεν βρήκε το στόχο, ενώ στο 13’ ο Χαντάνοβιτς είπε όχι σε εκτέλεση φάουλ του Έρικσεν. Στο 27ο λεπτό, ο Πέρισιτς έκανε από αριστερά το γύρισμα, ο Σάντσες βρήκε την μπάλα αλλά ο Φορμ δεν αιφνιδιάστηκε κι έδιωξε δύσκολα, ενώ στο 38’ ο Έρικσεν έβγαλε όμορφη μπαλιά για τον Κέιν, εκείνος κατέβασε υπέροχα αλλά το δεύτερο κοντρόλ του δεν ήταν τόσο καλό και παρότι είχε περάσει τον Χαντάνοβιτς, βγήκε έξω με την μπάλα ενώ στο 42’ ο Οριέ σέντραρε από δεξιά, ο Κέιν έβαλε την προβολή αλλά ο Χαντάνοβιτς του είπε όχι.

Στο 47ο λεπτό το όμορφο μακρινό σουτ του Πολιτάνο, πέρασε ελάχιστα έξω και στο 53’ ο Έρικσεν έβαλε μπροστά στο σκορ την Τότεναμ. Ο Δανός έκανε το σουτ με τον Χαντάνοβιτς να αποκρούει, αλλά ο Έρικσεν έκανε νέο σουτ, η μπάλα άλλαξε πορεία στην πλάτη του Μιράνδα και κατέληξε στα δίχτυα του κίπερ της Ίντερ που έφερε κι ευθύνη.

Το ματς άνοιξε και στο 56΄το σουτ του Λαμέλα κόντραρε στον Ντε Φράι ενώ στην κόντρα ο Πολιτάνο σέντραρε από τα δεξιά, ο Πέρισιτς πήρε την κεφαλιά αλλά μπλόκαρε ο Φορμ και στο 62’ ο Λαμέλα σούταρε συρτά, αλλά ο Χαντάνοβιτς έκανε την επέμβαση με τα πόδια. Στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Σον ο οποίος σκόραρε, αλλά βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.

Στο 67’ ο Λαμέλα έκανε το σουτ αλλά ο Χαντάνοβιτς του είπε και πάλι όχι όπως έκανε και σε πλασέ του Λούκας, πέντε λεπτά αργότερα. Η Ίντερ δεν φαινόταν να μπορεί να αντιδράσει, αλλά στο 85ο λεπτό μίλησε η κλάση του Μάουρο Ικάρντι.

Ο Ασαμόα σέντραρε από αριστερά και ο Αργεντινός με φοβερό σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής, έκανε το 1-1. Στο 90+1′ το σουτ του Καντρέβα κόντραρε στον Βερτόνχεν κι έφυγε κόρνερ και από το κόρνερ ήρθε το 2ο γκολ των Ιταλών. Ο ο Ντε Φράι πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Βεσίνο με νέα κεφαλιά από κοντά έκανε το 2-1

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ντε Φράι, Βεσίνο, Σκρίνιαρ, Μιράνδα, Ασαμόα, Ναϊνγκολάν (90’ Μπόρχα Βαλέρο), Πέρισιτς (64’ Καντρέβα), Πολιτάνο (72’ Κεϊτά Μπαλντέ), Μπρόζοβιτς, Ικάρντι

ΤΟΤΕΝΑΜ: Φορμ, Βερτόνχεν, Σάντσες, Σον (64’ Λούκας Μόουρα), Λαμέλα (72’ Γουίνκς), Ντάιερ, Ντεμπελέ, Ντέιβις, Οριέ, Έρικσεν, Κέιν (90’ Ρόουζ)

Κατέβασε το Protathlima App σε iOS & Android και πάρε τον αθλητικό κόσμο στο χέρι σου.

Ακολουθήστε το Protathlima.com στο Google news και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.