ΑΕΖΑΕΚΑΕΛΑΝΟΡΘΩΣΗΑΠΟΕΛΑΠΟΛΛΩΝΑΣΑΡΗΣΔΟΞΑΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑΟΘΕΛΛΟΣΟΜΟΝΟΙΑΠΑΦΟΣΙΣΠΑΝΙΑΙΤΑΛΙΑΑΓΓΛΙΑΕΛΛΑΔΑ

Καταιγιστικός στην επανάληψη και μεγάλη νίκη

Sponsored by quadcore

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε την προσπάθεια του στον 5ο όμιλο του UEFA Futsal Champions League ο ΑΠΟΕΛ:

“Η ομάδα μας κέρδισε την πρωταθλήτρια Βοσνίας Mostar με 4-0, χάρη στα τέρματα των Rafael, Leandro, Ομήρου και Ιακώβου στο 2ο ημίχρονο. Οι γαλαζοκίτρινοι φιγουράρουν στην 1η θέση του ομίλου, μαζί με την Pescara που κέρδισε την επόμενη αντίπαλο μας με 6-0. Το παιχνίδι με την IFK Uddevalla θα διεξαχθεί αύριο στις 19:00 και θα μεταδοθεί ζωντανά από το κανάλι Cytavision Sports 5.

Αρκετά καλός ήταν ο ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο, με τον ΑΠΟΕΛ να είναι ελαφρώς καλύτερος, να δημιουργεί και να χάνει κάποιες καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Η ομάδα μας είχε και σωστή αμυντική συμπεριφορά, αναχαίτισε αποτελεσματικά όλες τις προσπάθειες του αντιπάλου, με αποτέλεσμα το 20λεπτο να ολοκληρωθεί χωρίς τέρματα.

Ιδανικά ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο για τον ΑΠΟΕΛ, καθώς στο 23’ άνοιξε το σκορ με τον Rafael. Η ομάδα μας άντεξε στην πίεση και στο 30’ μετά από υποδειγματική αντεπίθεση ο Leandro διπλασίασε τα τέρματα της. Οι παίχτες του Γιάννου Μυλωνά έφεραν τον αγώνα στα μέτρα τους και στο 34’ ο Ομήρου κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα μας. Ο Ιακώβου στο δυο λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και διαμόρφωσε το τελικό 4-0”.

Κατέβασε το Protathlima App σε iOS & Android και πάρε τον αθλητικό κόσμο στο χέρι σου.

Ακολουθήστε το Protathlima.com στο Google news και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.