Αποκλείστηκε απ’ τον φορμαρισμένο Μονφίς ο Παγδατής

Ο Μάρκος Παγδατής γνώρισε την ήττα στα δυο σετ από τον Γκαέλ Μονφίς και αποχαιρέτησε το Dubai Duty Free Tennis Championships από τον 2ο γύρο, με τον Γάλλο να προκρίνεται στα προημιτελικά του θεσμού…

Δεν μπόρεσε να κάνει την έκπληξη και να αποκλείσει τον πολύ φορμαρισμένο Γκαέλ Μονφίς ο κορυφαίος Κύπριος τενίστας, που ηττήθηκε μετά από 66 λεπτά αγώνα και είπε αντίο στο 500αρι τουρνουά του Ντουμπάι.

Ο Γάλλος αντίπαλός του βρίσκεται σε δαιμονιώδη φόρμα και το επιβεβαίωσε για ακόμη μια φορά, παίζοντας σοβαρό τένις, και κερδίζοντας τον κακά τα ψέμματα όχι και τόσο επικίνδυνο Παγδατή.

Τελικό σκορ 6-3, 6-2 υπέρ του Νο23 της παγκόσμιας κατάταξης της ΑΤΡ και πρόκριση στα προημιτελικά του θεσμού, όπου θα παίξει με τον Λιθουανό Ρικάρντας Μπεράνκις ο οποίος είναι μέχρι στιγμής η έκπληξη του τουρνουά.

Στα του αγώνα, ο Μάρκος ξεκίνησε δυναμικά και πήρε προβάδισμα με μπρέικ (2-3), όμως έκτοτε έχασε τα επόμενα 10 από τα 12 γκέιμς που παίχτηκαν και ηττήθηκε στα ίσια από τον Μονφίς.

Πηγή: tennis24.gr