Eνθαρρυντικά μηνύματα

Με ένα αγώνα για τον Β Όμιλο και ένα για τον Γ Όμιλο έγιναν το Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019 για το πρωτάθλημα U14 Ανδρών. Για τον Β Όμιλο ο Α.Ο. Διόνυσος κέρδισε τον ΑΠΟΚ με 2-1 σετ . Εξάλλου, για τον Γ’ Όμιλο η Ε.Ν.Π. νίκησε στο Γήπεδο Παραλιμνίου την Ολυμπιάδα Νεαπόλεως με 2-0.

Στην Έμπα ο αγώνας ήταν ισορροπημένος με τον Α.Ο. Διόνυσο να επικρατεί με ανατροπή του ΑΠΟΚ 2-1 (20-25, 25-14, 15-13).

Η βαθμολογία
1. Α.Ο. Διόνυσος (σε πέντε αγώνες) 08
2.Νέα Σαλαμίνα (σε τρεις αγώνες) 06
3.ΑΠΟΚ (σε τέσσερεις αγώνες) 06
4.Αναγέννηση Δερύνειας (σε τέσσερεις αγώνες) 04

Στο Παραλίμνι οι «βυσσινί» ήταν πολύ καλύτεροι και κέρδισαν την Ολυμπιάδα Νεαπόλεως με 2-0 (25-09, 25-12).

1.«Κorantina Homes» Παφιακός (σε τέσσερεις αγώνες) 08
2. Ε.Ν.Π (σε πέντε αγώνες) 08
3.Ολυμπιάδα Ν. (σε πέντε αγώνες) 06
4.Εθνικός Λατσιών (σε τέσσερεις αγώνες) 05

Πρωτάθλημα U16
Στους αντίστοιχους αγώνες του πρωταθλήματος U16 Aνδρών ο ΑΠΟΚ πήρε ρεβάνς για την ήττα των μικρών κερδίζοντας στην Έμπα τον Α.Ο. Διόνυσο με 2-0. Επίσης, η Ε.Ν.Π. κέρδισε την Ολυμπιάδα Ν. με 2-1 σετ.

Στον αγώνα του Β Ομίλου ο ΑΠΟΚ ήταν πολύ καλός κερδίζοντας με 2-0 τον Α.Ο. Διόνυσο που τα έδωσε όλα στο δεύτερο σετ, αλλά δεν ισοφάρισε. (19-25, 25-27).

1. Αναγέννηση Δερύνειας (σε τέσσερεις αγώνες) 08
2.ΑΠΟΚ (σε τέσσερεις αγώνες) 06
3.Νέα Σαλαμίνα (σε τρεις αγώνες) 05
4.Α.Ο. Διόνυσος (σε πέντε αγώνες) 00.

Στον αγώνα του Παραλιμνίου έγινε ντέρμπι με την Ένωση να επικρατεί 2-1 (16-25, 25-22, 15-13) αφού η Ολυμπιάδα προηγήθηκε και τα άλλα δυο σετ ήταν πολύ κλειστά.