Με πέντε πρώτες νίκες στο ενεργητικό του σε επτά αγώνες (pics)

Πρωταθλητής διπλού τραπ ο Στέφανος Θεοδότου!

Δυο νίκες πέτυχε ο δευτεραθλητής Λεόντιος Λεοντίου!

Με πέντε πρώτες νίκες στο ενεργητικό του, ο «μόνιμος» πρωταθλητής μας στο διπλό τραπ, Στέφανος Θεοδότου της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού, συγκέντρωσε 814 επιτυχίες στους 900 μετρήσιμους δίσκους του πρωταθλήματος και πρόσθεσε άλλο ένα τίτλο το 2015 στην πλούσια τροπαιοθήκη του!

Ο πρωταθλητής μας κέρδισε τους αγώνες για το «Κύπελλο Λάρνακας», το «Κύπελλο Αμμοχώστου», το «Κύπελλο Παραλιμνίου» το «Κύπελλο Κερύνειας» και το «Κύπελλο Λεμεσού» , ενώ τους άλλους δυο αγώνες του φετινού πρωταθλήματος, κέρδισε ο διεθνής σκοπευτής του Σκοπευτικού Ομίλου Λάρνακας Λεόντιος Λεοντίου, ο οποίος συγκέντρωσε 757/900 και πήρε τη δεύτερη θέση στην τελική κατάταξη.

Συγκεκριμένα, ο αθλητής του ΣΚΟΛΑΡ κέρδισε τους αγώνες για το «Κύπελλο Πάφου» και το «Κύπελλο Λάκης Ψημολοφίτης». Τριταθλητής για το 2015 αναδείχθηκε ο Τζιοβάννης Σαββίδης του ΣΚΟΛΑΡ με 733/900, ενώ στην τέταρτη θέση της κατάταξης τερμάτισε ο Παναγιώτης Πουρίκκος της Σκοπευτικής Οργάνωσης Αμμοχώστου με 714/900.

Το φετινό Παγκύπριο Πρωτάθλημα Σκοποβολής ΟΠΑΠ, στο αγώνισμα του διπλού τραπ περιλάμβανε επτά αγώνες, από τους οποίους για κάθε αθλητή μέτρησαν τα έξι καλύτερα αποτελέσματα σε σύνολο 900 δίσκων (6Χ150).

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

1. Ο πρωταθλητής Στέφανος Θεοδότου

2. Οι αθλητές που κατέλαβα τις πρώτες τρεις θέσεις στο παγκύπριο πρωτάθλημα διπλού τραπ, Στέφανος Θεοδότου (αριστερά), Λεόντιος Λεοντίου (δεξιά) και Τζιοβάννης Σαββίδης