MC MEDIA NETWORK

ΑΕΖΑΕΚΑΕΛΑΝΟΡΘΩΣΗΑΠΟΕΛΑΠΟΛΛΩΝΑΣΑΡΗΣΔΟΞΑΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑΟΘΕΛΛΟΣΟΜΟΝΟΙΑΠΑΦΟΣΙΣΠΑΝΙΑΙΤΑΛΙΑΑΓΓΛΙΑΕΛΛΑΔΑ

Ανατροπή στο φινάλε για Τότεναμ

Sponsored by quadcore

Με ένα γκολ του Ν’ Ντομπελέ και δύο του Κέιν, η Τότεναμ γύρισε στο τελευταίο τέταρτο το ματς με την Αστον Βίλα (3-1) και ξεκίνησε από τον σωστό δρόμο την Premier League.

Κλασικό ματς πρεμιέρας έγινε στο Λονδίνο, με τους νεοφώτιστους να προηγούνται στο πρώτο μέρος και να αντέχουν για 70 λεπτά, όμως η πιο ακριβή μεταγραφή και ο No1 killer των Spurs καθάρισαν και χάρισαν με 3-1 τη νίκη στην ομάδα του Μαουρίσιο Ποκετίνο. Η Τότεναμ αντιμετώπισε προβλήματα σε μεγάλα διαστήματα του αγώνα από τους καλοστημένους και οργανωμένους Χωριάτες, όμως η ποιότητά της μίλησε στο τέλος, με τον Χάρι Κέιν να βάζει δύο γκολ και να καθαρίζει τους τρεις βαθμούς στο φινάλε.

Μόλις στο 9′ ύστερα από μπαλιά 50 μέτρων ο ΜακΓκιν έφυγε μόνος και με το αριστερό εκτέλεσε τον Γιορίς για το 0-1. Η Βίλα έχασε στο 21′ και το 32′ ευκαιρίες να παγώσει εντελώς τους 60.000 θεατές στο Tottenham Hotspur Stadium, όμως ο Τρεζεγκέ δεν τα κατάφερε, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη φάση τους στο 45′ με τον Κέιν.

Στην επανάληψη έγιναν όλα για την Τότεναμ. Στο 73′ και αφού το γήπεδο είχε γείρει για τα καλά, ο Λούκας Μόουρα έστρωσε στον Ν’ Ντομπελέ και εκείνος με ωραίο curler βρήκε τη γωνία του, μέχρι εκείνη την ώρα ήρωα, Χίτον, για το 1-1. Στο 86′ ύστερα από κόντρες στην άμυνα των φιλοξενούμενων η τύχη χαμογέλασε στον Κέιν και εκείνος με δυνατό αριστερό δεν συγχώρεσε γράφοντας το 2-1 και στο 90′ έβαλε ένα ακόμα γκολ στο κάθε χρόνο γεμάτο σακούλι του, με πανέμορφο πλασαριστό συρτό σουτ στη γωνία για το τελικό 3-1.

Πηγή: sdna.gr

Κατέβασε το Protathlima App σε iOS & Android και πάρε τον αθλητικό κόσμο στο χέρι σου.

Ακολουθήστε το Protathlima.com στο Google news και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.