Πεντάρα η Τσέλσι!

Η Τσέλσι ήταν χάρμα οφθαλμών στο «Μολινό» και με χατ-τρικ του Τάμι Εϊμπραχαμ έφτασε στο ηχηρό 2-5 επί της Γουλβς που δεν θυμίζει σε τίποτα την περσινή ομάδα – μοντέλο.

Ελπίζει σε μείωση της ποινής η Τσέλσι

Ουδέν κακόν αμιγές καλού λέει ο θυμόσοφος λαός μας και στην περίπτωση της Τσέλσι το ρητό βρίσκει την τέλεια εφαρμογή του. Η απαγόρευση μεταγραφών στους μπλε, έφερε το κατάλληλο περιβάλλον ώστε να «ψηθεί» προπονητικά ο Φρανκ Λαμπάρντ, αλλά και τις κατάλληλες συνθήκες ώστε να πέσουν στα βαθιά οι μικροί.

«Θα μείνει στην Τσέλσι ο Ζορζίνιο»

Μετά από 5 αγωνιστικές λοιπόν, οι Λονδρέζοι έχουν την τρίτη πιο παραγωγική επίθεση, τον πρώτο σκόρερ της Premier League (Τάμι Εϊμπραχαμ), ενώ και τα 11 τέρματα έχουν σημειωθεί από Άγγλους παίκτες που είναι κάτω των 23 ετών (Εϊμπραχαμ, Μάουντ, Τομόρι).

H νέα φανέλα της Τσέλσι είναι… μαύρη! (pics)

Στο «Μολινό», η Τσέλσι έκανε στο πρώτο μέρος το τέλειο ημίχρονο, αφού όχι μόνο βρέθηκε να προηγείται με 0-3 χάρη σε γκολ από Τομόρι (31’), Εϊμπραχαμ (34’, 41’), αλλά δεν δέθηκε καν φάση από μία Γουλβς που έμοιαζε υπνωτισμένη στο γήπεδο.

Ο Τάμι Εϊμπραχαμ ολοκλήρωσε με ηχηρό τρόπο το πρώτο του χατ-τρικ με την φανέλα της Τσέλσι (55’), γκολ που ξύπνησε κάπως τους γηπεδούχους. Ο σέντερ-φορ της Τσέλσι βρήκε δίχτυα και σε λάθος εστία (69’, 1-4), ενώ το γκολ του Κουτρόνε (85’, 2-4) έδωσε κάποιες δειλές ελπίδες στους λύκους, που έσβησαν οριστικά στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Μάουντ έκανε το τελικό 2-5.

Την ίδια ώρα, ένα γκολ του Τζενεπό αποδείχθηκε χρυσό για την Σαουθάμπτον, η οποία πέρασε από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (0-1) και ανέβηκε στο πρώτο μισό της βαθμολογίας.

Πηγή: sdna.gr