MC MEDIA NETWORK

ΑΕΖΑΕΚΑΕΛΑΝΟΡΘΩΣΗΑΠΟΕΛΑΠΟΛΛΩΝΑΣΑΡΗΣΔΟΞΑΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑΟΘΕΛΛΟΣΟΜΟΝΟΙΑΠΑΦΟΣΙΣΠΑΝΙΑΙΤΑΛΙΑΑΓΓΛΙΑΕΛΛΑΔΑ

Τότεναμ σε… κρίση!

Sponsored by quadcore

Σοβαρό πρόβλημα στη διαχείριση των αγώνων αντιμετωπίζει τη φετινή σεζόν η Τότεναμ. Όπως στα ματς με Άρσεναλ και Ολυμπιακό, η ομάδα του Ποτσετίνο προηγήθηκε αλλά δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει τη νίκη. Αυτή τη φορά μάλιστα, η Λέστερ έκανε την ανατροπή και πήρε το τρίποντο με 2-1, αφήνοντας τα «σπιρούνια» χωρίς νίκη μακριά από την έδρα τους στην Premier League, από τον… Ιανουάριο! Πρώτη ανατροπή μετά από 4 ολόκληρα χρονιά για τις «αλεπούδες» (ενώ έχαναν στο ημίχρονο).

«Παρέλαση» από σκάουτερ στο Καραϊσκάκη

Στο 3’ το σουτ του Σον κόντραρε στον Έβανς και πέρασε μόλις έξω ενώ στο ίδιο λεπτό ο Κέιν έπιασε σουτ από τα 30 μέτρα και ο Σμάιχελ έδιωξε δύσκολα ενώ στο 15’ ήταν η σειρά του Γκασανίγκα να σώσει μετά από όμορφο σουτ του Γουίνκς. Λίγα δευτερόλεπτα μετά, ο Εντιντί βρήκε δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ  και  στο 29’ο Χάρι Κέιν έκανε κίνηση ανάμεσα σε τρεις αμυντικούς της Λέστερ και παρότι ότι έπεσε στο έδαφος, πλάσαρε από κάτω για το 0-1.

Έδειξε (Χ)αρακτήρα ο Ολυμπιακός

Στο 32ο λεπτό το μακρινό σουτ του Περέιρα έφυγε μόλις έξω, ενώ στο 39’ ο Γκατσανίγκα έσωσε δύσκολα μετά από δυνατό σουτ του Αγιόθε από δεξιά. Δύο λεπτά μετά, ο Κέιν από καλό σημείο, πλάσαρε πάνω στον Σμάιχελ.

Το φοβερό κορεό στο «Γ. Καραϊσκάκης» (pics)

Στο 56ο λεπτό ο Γκατσανίγκα έπεσε και απομάκρυνε το συρτό σουτ του Βάρντι, ενώ στο 58’ ήταν η σειρά του Σμάιχελ να πει όχι στον Σον και στο 64’ ο Κέιν έβγαλε όμορφα στον Οριέ, που με σουτ από δεξιά σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οριακό οφσάιντ του Σον.

Τα δύο γκολ της Τότεναμ (vids)

Και στο 70’, ο Μάντισον άνοιξε αριστερά στον Βάρντι, εκείνος γύρισε για τον Περέιρα που πλάσαρε από κοντά για το 1-1.

Μάλιστα στο 73’ ο Βάρντι από δεξιά  έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 78’ ο Σον έκανε το γύρισμα από δεξιά με τον Σμάιχελ να απομακρύνει ασταθώς και στο 82΄ από το ίδιο σημείο ο Οριέ έκανε διαγώνιο σουτ που πέρασε λίγο έξω. Ένα λεπτό μετά, ο Κέιν έπιασε το σουτ από την περιοχή με τον Σμάιχελ να σώζει και στο 85’ ο Μάντισον με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-1 για τη Λέστερ.

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Έβανς, Σογιουντσού, Τσίλγουελ, Περέιρα, Εντιντί, Μπαρνς (82’ Γκρέι), Μάντισον, Τίλεμανς (Τσαντούρι), Αγιόθε Πέρεθ (67’ Πράε), Βάρντι

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γκατσανίγκα, Ρόουζ, Βερτόνχεν, Οριέ, Αλντερβάιρελντ, Γουίνκς, Λαμέλα (79’ Έρικσεν), Σισοκό (67’ Βανιάμα), Εντομπελέ (87’ Λούκας Μόουρα), Σον, Κέιν

Πηγή: aek365.org

Κατέβασε το Protathlima App σε iOS & Android και πάρε τον αθλητικό κόσμο στο χέρι σου.

Ακολουθήστε το Protathlima.com στο Google news και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.