ΤΡΙΠΟΝΤΟ με γκολάρες

Τεράστια νίκη πέτυχε ο Ερμής απέναντι στην Νέα Σαλαμίνα με 2-1 χάρις το τρομερό γκολ του Μαρτίνιουκ στο 70ο λεπτό.

Ο Ουκρανός νίκησε τον Κίρεφ και έδωσε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του Καϊάφα. Ο Ταραλίδης άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ με τους ερυθρόλευκους να ισοφαρίζουν προσωρινά στο 39ο λεπτό με τον Καρλάο. Ο Βραζιλιάνος είχε ευκαιρίες για να δώσει προβάδισμα στην Σαλαμίνα αλλά ήταν άστοχος.

Στους 27 βαθμούς έφτασε ο Ερμής που παραμένει στην 8η θέση και στο +12 από την 12η θέση που οδηγεί στη Β΄ Κατηγορία. Από την άλλη, η Νέα Σαλαμίνα με 21 βαθμούς παραμένει στην 11η θέση και στο +4 από τον Ολυμπιακό.

ΕΡΜΗΣ: Αραμπατζής, Κυπριανού (57΄ Ψάλτης), Νταμτσέφσκι, Ιμερέγκοφ, Ταραλίδης, Αρτάμπε, Μπάουμαν, Μαρτίνιουκ, Κωνσταντίνου (76΄ Τσίνα), Τσούμου (61΄ Μοντέιρο), Εμεγκάρα

Στον πάγκο: Παναγή, Τσολάκης, Κέζος, Θεοδώρου, Πούνας, Λίλλης, Λύτρα, Δημητρίου

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Κίρεφ, Νταμάχου, Κούσουλος, Καρώ, Μιντίκκης, Κορέια, Ρέινολντς, Νουρ (71΄Παπαδόπουλος) (89΄ Κυπριανού), Ελουντού (77΄ Πόλιανετς), Τιάγκο, Καρλάο

Στον πάγκο: Κωνσταντίνου, Σεργίου, Μακρίεφ, Σιαθάς, Χατζηκωσνταντή

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τιμόθεος Χριστοφή (Μ. Σωτηρίου, Στ. Νικήτα), 4ος: Νικόλας Νεοκλέους, Παρ.: Πανίκος Καΐλης

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπάουμαν, Ιμερέγκοφ, Μαρτίνιουκ (8η) / Ρέινολντς